Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Korku evleri ve evden kaçış oyunları insanların hayal dünyasının sınırının olmadığını gösterir. Bir heves araştırırsınız daha önce gitmiş olan kişilere sorarsınız deneyimlerini dinlersiniz ama iş içeriye girmeye gelince herkes bir daha düşünür ve ayaklar geri geri gitmeye başlar.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Nedir?

Bu işi yapmak için bir apartman dairesi yeterlidir. Hayallerinin sınırı olmayan işletmeciler iki katlı, bahçeli, havuzlu evlerde bu korkuyu size iki katına kadar yaşatabilirler. Oyuna başlayabilmeniz için iki ve ya daha fazla kişi sayısı olması gerekir. Kalp, tansiyon, şeker, kapalı alan korkusu vb. hastalıklarınızın olmaması gerekir.

Bir apartman dairesine girdiğinizi düşünün kapıyı açtığınız anda sizi çözmeniz gereken bir şifre bekliyor ve bunu çözüp fenerlere ulaşabilirseniz ikinci kapıyı açıyorsunuz. İkinci kapıyı açtınız ve içeride ki bütün eşyaları elinizde ki fener yardımıyla inceliyorsunuz. Burada ki amaç bir sonra ki çıkışı bulmak ama tabi ki o kadar kolay değil. Bu esnada size korkunç kostümlü arkadaşlar, arkadan gelen çığlık sesleri, elinize hiç bilmediğiniz bir yerden bulaşan kan lekesi eşlik edecek. Oyun bu şekilde ortalama 1 saat, daha büyük mekanlarda ise 2 saat kadar devam eder. Son odada en korkunç ve en çok zeka isteyen final oyunuyla birlikte anahtar bulunur ve evden kaçış işi tamamlanır. Korkusuna yenik düşenler ise anahtarı bulamayıp kilitli kalır.

Kimler Korku Evi İşletebilir?

18 yaş sınırı olmakla birlikte belirli bir eğitim gerektirmeyen bir iş alanıdır. Tabi ki yanınızda hayal gücü yüksek, bilgisayar efektlerinden iyi anlayan, biraz daha sıra dışı düşünceleri olan birini bulundurursanız diğerlerinden her zaman öndesiniz demektir.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyununun Maliyeti Nedir?

Başlangıç için bir apartman dairesi yeterlidir ve o daireye ödediğiniz aylık kira sizin maliyetiniz olacaktır. Öğrencilerin olduğu bölgelerde bu işi yapmak hem maliyet açısından hem de kazancınız açısından her zaman daha kârlı olabilir. İlk başlangıç için ise iyi bir ses düzeneği, ana bilgisayar, dekorasyon için bir korku sıralaması konsepti ve bu konsepte uygun eşyalar sizin maliyetinizi oluşturur.

Bir cevap yazın